نبرد تصاوير ويدئويی تنگه هرمز
ساعت ۸:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/۱٠/٢٧   کلمات کلیدی:

امریکا با منتشر کردن تصاویری ویدئویی از تنگه هرمز در خلیج فارس بار دیگر اتش تهیه یی برای جنگ رسانه یی با ایران تدارک دید.

 در این تصاویر که 4دقیقه و 20ثانیه است 5قایق تندرو ایران و سه رزمناو امریکایی در فاصله حدود یکصد متری در حال حرکت دیده می شوند.

 بخشی از مکالمه یی که امریکا ان را تهدید تلقی کرده اند چنین است :" من بسوی شما می ایم . تا ... دقیقه دیگرمنفجر می شوید."  صدا از ان رو که بم و با لهجه امریکایی است براحتی قابل درک نیست.

نیروی دریایی سپاه پاسداران هم تصاویر دیگری را در اختیار رسانه ها قرار داد. نوار ویدئویی ایرانی ۵دقیقه و 15ثانیه بود.

در این تصاویر یک گشتی ایرانی از طریق بی سیم خواهان دریافت مشخصات رزمناوهای امریکایی شد. شناورهای امریکا یی نیز بی درنگ شماره بدنه را به اطلاع ایران رساندند.

 این تصاویر روایت امریکایی از حادثه خلیج فارس را نقض کرد. نبرد رسانه یی حدود سه روز در قاب تلویزیون ها استمرار یافت. 

 فرمانده ناوگان پنجم امریکا مستقر در خلیج فارس سرانجام لب به اعتراف گشود.او گفت که صدای روی نوار ویدئو یی پنتاگون را نمی توان به قایق های تندرو ایرانی منتسب کرد.

 شگرد رسانه های غربی پس از اعتراف امریکا  

1- در گزارش ها گفته می شود که  ایران و امریکا یکدیگر را به تنش افرینی در خلیج فارس متهم کردند. سیاست ابهام زایی دنبال می شود.

2- روایت پیشین مقامهای سیاسی و نظامی امریکایی را بازخوانی می کنند. توارن در گزارش ها رعایت نمی شود.

3-چرایی دست یازیدن مقامهای امریکایی به این جنجال رسانه یی برای مخاطب  روشن  نمی شود. 

سناریوی خبری دریایی پیشین امریکا در اسیا

 امریکا در روزهای پایانی جنگ جهاني دوم در سال ۱۹۴۵به ژاپن حمله کرد. در سال ۱۹۶۴ هم به ویتنام لشکرکشی کرد. هر دو کشور اسیایی هستند.

حمله اتمي به هيروشيما و ناكازاكي ظاهرا در واكنش به حمله هوايي ژاپن که به حادثه «پرل هاربر» شهرت یافت صورت گرفت. اسناد فاش شده حکایت از ان دارد که سازمان سيا قادر به جلوگیری از ان بود.

  بهانه اتش افروزی دوم در اسیا نیز حمله شناورهاي دولت ويتنام در خليج تانکين به کشتی امریکایی بود. اکنون اسناد نشان می دهدکه  اين حادثه ساختگي بوده است. «ليدن جانسون»، رئيس‌جمهور وقت آمريكا، از اين بهانه براي شروع جنگ ضد ويتنام استفاده كرد.