علت به روز نشدن وبلاگ
ساعت ٢:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/۳/٥   کلمات کلیدی:

همايش منطقه‌اي خبرنگاران شبكه "العالم" در بيروت برگزار شد

بيروت، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۵/۰۳/۰۳‬

خارجي. سياسي. لبنان. العالم.

نخستين همايش منطقه‌اي خبرنگاران شبكه تلويزيوني "العالم" در هتل "مديترانه" در غرب بيروت پايتخت لبنان برگزار شد.

"حسن عابديني" مدير كل اخبار شبكه العالم روز چهارشنبه به خبرنگار ايرنا گفت: در اين همايش چهار روزه، ‪ ۱۵‬خبرنگار شبكه‌ي العالم از يمن، سوريه، لبنان، ازبكستان، انگليس، اسپانيا و عراق شركت كردند.

وي افزود: استادان با تجربه و حرفه‌اي برخي شبكه‌هاي تلويزيون عربي دانش، روش و تكنيك‌هاي مربوط به توليد، تهيه، تنظيم و ارسال خبر تصويري را به خبرنگاران شركت‌كننده در همايش بيروت آموزش دادند.

عابديني تاكيد كرد كه تبيين دانش و خط مشي حرفه‌اي در دستور كار همايش بيروت قرار داشت.

وي خاطر نشان كرد: شبكه تلويزيوني و ماهواره‌اي العالم داراي ‪ ۴۶‬خبرنگار در ‪ ۳۶‬كشور جهان است و روزانه شش ساعت برنامه زنده از بيروت پخش مي‌كند.

عابديني اولين همايش منطقه‌اي خبرنگاران العالم در سال جاري بيروت را موفقيت‌آميز خواند و گفت: العالم فرستنده‌اي قوي است كه سه دفتر اصلي و منطقه‌اي آن در ايران، لبنان و عراق قرار دارد.

مدير كل اخبار شبكه العالم تصريح كرد كه دومين همايش منطقه‌اي اين شبكه دهه سوم شهريور آينده در تهران برگزار خواهد شد.

در اين‌باره ، شركت‌كنندگان در همايش منطقه‌اي خبرنگاران العالم چهارشنبه شب در بيروت با سيد "حسن نصرالله" دبيركل حزب الله لبنان ديدار كردند.

نصرالله در اين ديدار گفت: آمريكا و اسراييل جنگ رسانه‌اي سنگيني را ضد كشورهاي اسلامي و عربي به راه انداخته‌اند، از اين رو لازم است رسانه‌هاي مستقل با بهره‌گيري از دانش حرفه‌اي به رويارويي با اين جنگ رسانه‌اي برخيزند.

وي افزود: القاي جنگ فرقه‌اي و طايفه‌اي در عراق و ساير كشورهاي اسلامي و عربي نمادي از تلاش آمريكا و اسراييل براي ايجاد فتنه و اختلاف ميان مسلمانان است.

نصرالله اظهار داشت: پشت صحنه انفجارهايي كه در مسجدها، كليساها، حسينيه‌ها و مكان‌هاي عمومي عراق با هر نامي كه انجام مي‌شود، برنامه‌ريزي سيا و موساد وجود دارد.

وي با بيان اين كه هيمنه آمريكا در دنيا شكسته شده، تاكيد كرد: مقاومت مردم لبنان كه به خروج اشغالگران صهيونيست از جنوب اين كشور انجاميد ميخ محكمي بر تابوت اسراييل در منطقه بود.