مقاومت در لبنان
ساعت ۱۱:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٥/٥/٥   کلمات کلیدی:

 جنگ بار دیگر در خاورمیانه  شعله ور شد.اسراییل از زمین – هوا و دریا از جنوب تا شمال لبنان را زیر اتش گرفته است.نیروهای حزب ا.. در جنوب مقاومت می کنند.

 اسراییل حدود 40سال پیش طی شش روز  همه سران عرب را وادار به تسلیم کرد.این ارتش اکنون که صدها برابر مجهزتر شده  است در شانزدهیمن روز نیز نتوانسته است شهرکهای شمال فلسطین را از اتش موشکهای حزب ا.. در امان نگه دارد.

 حزب ا.. نمادی از کار تشکیلاتی با انگیزه های دینی است.مقر اصلی این حزب معروف به مربع امنی در ناحیه ضاحیه بیروت قرار داشت .هزاران تن بمب روی این منطقه پرتاب شده است. خبرنگار العالم تصویری ارسال کرد که نشان می داد با خاک یکسان شده است.

 

خوبست بدانید که حتی یک عضو حزب ا.. در این منطقه صدمه ندیده است. ساختمان مرکزی  شبکه المنار نیز در این منطقه قرار داشت .این مرکز گرچه دیگر وجود ندارد اما صدای المنار خاموش نشده است. 

 

حسن نصرا.. رهبر حزب ا..لبنان به اعتراف دوست و دشمن شجاعترین – باهوشترین و محبوبترین مرد جهان عرب است.

دو ماه پیش بهمراه 12تن از خبرنگاران العالم در خاورمیانه و اروپا دیداری با ایشان داشتیم.این دیدار تا پاسی از نیمه شب به درازا کشید.تصوير جالبي را از تحولات گیتی ارائه داد.

ا

طلاعاتش نسبت به رویدادهای جهان از لبنان و فلسطین تا سودان و الجزایر و از مصر و سومالی تا عراق و ایران و از اسیای مرکزی تا امریکای لاتین شگفت انگیز بود.

 

به جرات می توانم به عنوان یک خبرنگار بگویم که اطلاعاتش در زمینه اسراییل که همان دشمن شناسی است بی نظیر است. هم باندهای سیاسی و نظامی اسراییل را  به درستی می شناسد و هم از روانشناسی انان اگاه است.  

در مورد تغییر ماهیت برخی گروههای مقاومت در بعضی از مناطق دنیا از ایشان سوال شد که نبود تشکیلات منسجم را یکی از عوامل این انحرافها ذکر کرد.

 

 سید حسن نصرالله  تاکید کرد که حزب ا.. تشکیلاتی است که امکان نفوذ شیکه های جاسوسی اسراییل یا دیگران در ان صفر است.

 

حزب ا.. با انکه در کنار سرزمینهای اشغالی مستقر است اما نبردهای دو هفته گذشته ثابت کرد رژیم صهیونیستی نه از قدرت دفاعی ان اطلاع دارد نه پایگاههای ان را می شناسد.

 

سید حسن گفت فرزندم هادی  هنگامی که قصد داشت به نیروهای مقاومت بپیوندد مانند سایر افراد 4صفحه پرسش نامه  پر کرد.در این فرم ها  از موضوع های مخنلف سوال می شود .

سید نصرا... گفت که فرزندم به مسوولان مقاومت گفته بود که پدر من دبیر کل است و من شبانه روز با او هستم . این فرمها برای چیست؟  فارغ از همه این ملاحظات پس از 4روز تحقیق او را در گروه های مقاومت پذیرفته بودند .

تلویزیون اسراییل 18سال پیش تصویر دو تن از رزمندگان حزب ا... که شهید شده بودند را نشان داد غافل از انکه بداند یکی از این دو سید هادی  فرزند ارشد رهبر حزب ا.. است.

 

تماشای این صحنه غوغایی در میان مردم لبنان به پا کرد. سید حسن نصرا.. سال هاست در جهان اسلام - نمادی از مقاومت در برابر تجاوز است. این را حتی فرماندهای رژیم صهیونیستی هم می دانند.