فاکس نیوز یا وولف نیوز
ساعت ٢:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٧/٤   کلمات کلیدی:

 سخنرانی رییس جمهور احمدی نژاد در دانشگاه کلمبیا یک رویداد با ارزش خبری بالا بود. بنگاههای سیاسی و رسانه یی جنجال بر سر این موضوع را  پیش از ورود اقای احمدی نژاد به نیویورک شروع کردند.

این حجم پوشش رسانه یی بنگاهای اطلاع رسانی بر سر موضوعی واحد طی یکسال و نیم گذشته بی سابقه بود. این هماهنگی تبلیغاتی پیشتر در جریان جنگ 33 روزه رژیم صهیونیستی ضد لبنان دیده شده  بود.

شدت جنجال بر سر این موضوع بحدی بود که دست اندرکاران تلویزیونی عبارت ترکاندن انتن را به ان اطلاق کردند. زمانی که تصویری واحد بصورت همزمان در شبکه های خبری پخش شود گفته می شود که انتن را ترکاند.

پیشقراول این جنجال رسانه یی - فاکس نیوز بود. فاکس که به پنتاگون نزدیک است سخنگوی جنگ طلبان محافظه کار جدید در امریکا است.

 فاکس نیوز در این مرحله نه فقط به اصول اخلاقی و حرفه یی پشت پا زد بلکه قواعد بین المللی حاکم بر رسانه ها را نیز نادیده گرفت. فاکس نیوز پیشتر نیز دارای اعتبار  رسانه یی چندانی نبود.

1-      زیر پا گذاشتن اصول حرفه یی :

دروغ گویی " منتشر کردن عکسی از دوران تصرف لانه جاسوسی امریکا در تهران که ان فرد را اقای احمدی نژاد اعلام کرد. این عکس متعلق به دانشجویی به نام اقای محمدی است.  

گمراه کردن مخاطب " بیان این موضوع که همزمانی رژه نظامیان ایران در استانه سفر اقای احمدی نژاد به نیویورک حامل پیام به جامعه جهانی است.

ایران هرساله در 31شهریورماه همزمان با نخستین روز دفاع مقدس اقدام به برگزاری ایین رژه می کند و ربطی به سفر اقای احمدی نژاد ندارد.

2-   زیر پا گذاشتن اخلاق رسانه یی :

 دعوت به خشونت – حمایت از راه اندازی جنگ برای پیشبرد سیاست های کاخ سفید  – خروج از محور صداقت خبری و بی طرفی – برخورد دوگانه با با ازادی بیان - به کارگیری عبارت های توهین امیز برای سیاستمداران مخالف کاخ سفید 

 3-زیر پا گذاشتن قوانین جامعه بین المللی 

  پوشش گسترده خبری گردهمایی گروهک تروریستی منافقین در نیویورک - گفت وگو با جعفرزاده وابسته به این گروهک به عنوان تحلیل گر سیاسی و برخورد دوگانه با تروریسم که مبتنی بر تقسیم بندی تروریست های خوب و بد است.

 امریکا برای انچه مبارزه با تروریسم  می داند دو جنگ را در افغانستان و عراق به راه انداخته است . وزارت خارجه امریکا بصورت رسمی - منافقین را در فهرست گروه های تروریستی قرار داده است.

  فاکس نیوز (FOX NEWS)اصولا بر اساس نامی که برگزیده باید کارکردی روباه گونه داشته باشد. فاکس بایستی مکر و حیله را در القای پیامش در صدر قرار دهد اما ظاهرانه به شیوه گرگ- تند  خویی را در پیش گرفته است  پس شاید بهتر باشد اسمش را به " وولف نیوز" (WOLF NEWS)تغییر دهد.

به نظر می رسد به همین دلیل است که گروههای ضد جنگ هفته گذشته در مقابلش اجتماع اعتراض امیز برپا کردند و یکی از مدیران پیشین بی بی سی نیز سال گذشته گفته بود زمانی که فاکس نیوز را مشاهده می کند از مخاطبین خجالت می کشد.