جایگاه رسانه تصویری در مقاومت اسلامی

رژیم صهیونیستی در عمر ۶٢ ساله اش بر دو محور نظامی گری و رسانه یی استوار بوده است. این رژیم همواره کوشیده است از رسانه برای غلو در توانمندی و قدرتش بهره ببرد. در پروتکل‌های تشکیل اسراییل بزرگ نیز آمده است که تسلط بر رسانه‌ها برای تحقق این هدف، نقش اساسی دارد.

مقاومت اسلامی طی یک دهه گذشته در هر دو زمینه، توانمندی‌های رژیم صهیونیستی را به چالش کشیده است. اسراییل طی این دوره در عرصه جنگ با دو شکست مواجه شد. تسلط بر رسانه‌ها که در شش دهه گذشته از طریق ان تصویر مورد دلخواهش را در اختیار افکار عمومی قرار می داد نیز با  شکل گیری شبکه‌های تلویزیونی مقاومت به چالش کشیده شده است.

رژیم صهیونیستی در دو جنگ 33 روزه و 22 روزه نشان داد که به هیچ وجه چنان که تبلیغ می کرد ، دارای قدرت طراحی استراتژیک برای تضمین پیروزی در جنگ نیست. آمریکا به عنوان اصلی‌ترین حامی این رژیم نیز حداقل در دو جنگ افغانستان و عراق تجربه ناموفقی داشته است.
اصل مقاله 

/ 3 نظر / 23 بازدید
مهدیه پوریادگار

سلام هر چه می کشیم از این آمریکا و ایادی آمریکا می کشیم... اگر این رژیم منحوس صهیونیستی حمایت این آمریکا رو نداشت تا حالا صدباره به درک واصل شده بود...ولی حیف و صد حیف که خیلی وقت ها دولت ها ی استکباری طرفدار ناحق هستند و بر ضد حق!

کنعانی

با سلام از وبلاگ فارسی حزب ضد صهیونیستی در فرانسه بازدید فرمایید. http://irano-francais.blogfa.com/ نماینده مرکز :کنعانی

مقدم

با سلام و خسته نباشید مقاله بسیار کاربردی و عالی بود. بسیار استفاده کردیم. بنده هم این هفته مقاله‌ای با عنوان "المنارإ از رسانه مقاومت تا مقاومت رسانه‌ای" در هفته‌نامه مثلث داشتم. موفق باشید و سربلند.